CUMALIKIZIK PATRİMONİTOLARI’NA KORE’DEN HEDİYE

Bursa Büyükşehir Belediyesi ortaklığı ile Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Cumalıkızık’ın Genç Miras Koruyucuları Projesi’ kapsamında, Cumalıkızık Köyü’nde Cumalıkızık Ortaokulu’na giden öğrencilerden 2016 yaz aylarında Patrimonitolar ekibi oluşturulmuştu.

Cumalıkızık Patrimonitoları, 18-19 Temmuz tarihlerinde Bursa’ya gelerek Cumalıkızık’ı da ziyaret eden ve içerisinde 11 büyükelçinin de yer aldığı heyete Cumalıkızık hakkında verdikleri bilgilerle dikkat çekmişlerdi. Bursa’ya gelen misafirler arasında yer alan Koreli Mimar In-Souk Cho  (UIA-Uluslararası Mimarlar Birliği WP Mirası Uluslararası Yardımcı Direktörü), Patrimonitolar’a ülkesinden hediye olarak maket kitapları gönderdi.

Bursa Alan Başkanlığı ekibinden Ayten Başdemir Taciroğlu ve Eser Çalıkuşu ile Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Pınar Zararsız tarafından teslim edilen hediyelerle Patrimonitolar çok mutlu oldular. 5A sınıfından Muhammet Alican Sayan; 6A sınıfından Melek Sayan, Yağmur Başkaya, Narin Başkaya, Medine Başkaya ve Adem Çetin; 7A sınıfından Melisa Sayan ve Damla Sayan’ın içerisinde yer aldığı Cumalıkızık Patrimonitoları, In-Souk Cho’ye teşekkür ederek, maket kitabındaki maketleri yapıp, hatıra olarak saklayacaklarını söylediler.

 


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BURSA ALAN BAŞKANLIĞI
Adres:Bursa Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası Altınova Mah. Fuar Cad. Kat:3 Oda No:321 16090 Osmangazi/BURSA 
Tel: 0224 716 16 44 Faks: 0 224 716 16 45 E-Posta: alan.baskanligi@bursa.bel.tr