UNESCO DÜNYA MİRASI FOTOĞRAF SERGİLERİ NAZIM HİKMET KÜLTÜREVİ ÖNÜ VE PODYUM PARK’TA

Ulusal ve uluslararası çapta söz konusu Dünya Miras Alanlarımızın tanınırlığının sağlanması ve turizm potansiyelinin arttırılması amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 22 Haziran tarihi “UNESCO Dünya Mirası Bursa” günü olarak belirlenmiş olup her yıl bu tarihi kapsayacak günlerde etkinlikler düzenlenecektir. Bursa’nın Dünya Mirası ilan edilişinin 1. Yıldönümü münasebetiyle “22 Haziran UNESCO Dünya Mirası Bursa Günü” kapsamında etkinlikler düzenlenmektedir.

20-27 Haziran 2015 tarihleri arasında Hanlar Bölgesi’nde izlenen  Zeynep Diniz ve Birgül Yıldırır’ın “Bursa’nın Yaşayan Miras Alanları” Fotoğraf Sergisi ile Hayrettin Kağnıcı’nın “Dünya Mirası ve İnsan” Fotoğraf Sergisi, 1-8 Temmuz tarihleri arasında  Kent Meydanı AVM’de  izlenimde kalmıştır.

11-24 Temmuz tarihleri arasında izlenime açık kalacak sergilerin son durağı ise Zeynep Diniz ve Birgül Yıldırır’ın “Bursa’nın Yaşayan Miras Alanları” Fotoğraf Sergisi içinNazım Hikmet Kültürevi önündeki meydan,  Hayrettin Kağnıcı’nın “Dünya Mirası ve İnsan” Fotoğraf Sergisi için Podyum Park AVM içerisindeki meydandır.

 


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BURSA ALAN BAŞKANLIĞI
Adres:Bursa Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası Altınova Mah. Fuar Cad. Kat:3 Oda No:321 16090 Osmangazi/BURSA 
Tel: 0224 716 16 44 Faks: 0 224 716 16 45 E-Posta: alan.baskanligi@bursa.bel.tr